Psd To Html

Kürekod Web İşleri'nin Grafikerler ve Reklam Ajanslarına özel çalışması olan Psd to HTML and CSS3 ile Psd, Ai veya herhangi bir tasarım programıyla hazırlanmış tasarımlarınızı Html5 ve Css3 diliyle internet ortamına son teknoloji ile uyarlıyoruz.Dilerseniz Php diliyle Dinamik olarak yazıp Admin Paneli entegre ediyoruz.

PSD to HTML nedir? Nasıl yapılır? Yapımında hangi programlar kullanılır, program kısıtlaması var mıdır ? ve Nasıl düzenli ve temiz bir iş ortaya çıkarılabilir , onlardan bahsedelim biraz.

 

Bir web sitesi 3 aşamadan oluştuğunu blog kısmındaki yazımızdan detaylıca bahsetmiştik. İlk aşaması tasarımın kurgulanmasıdır. Tasarım kurgusu bittikten sonra bu tasarım Photoshop veya herhangi bi çizim programı ile çizilir. En çok tercih edilen çizim programı ise kuşkusuz Adobe'nin geliştirdiği Photoshop programıdır. Ardından bu tasarım HTML’e dökülür. PSD to HTML‘de ise bir PSD dosyasının HTML’e dökülmesi olayına PSD to HTML denir. PSD ilk aşama, HTML 2. yani html to css kısaca frontend aşama ve 3. aşamada ise web sitesinin arka plan yani backend kodlaması vardır

Peki PSD to HTML Nasıl Yapılmalıdır?

Photoshop’ta PSD dosyasındaki layerleri ayrılmış tasarımın HTML‘e ortamında kodlandıktan sonra PSD’yi rahatça anlayabilmeleri için katmanları gruplandırmakta fayda vardır.Yapılan tasarım PSD uzantısında kayıt edildikten sonra psd to html işlemi başlar.

PSD to HTML’de Hangi Programlar Kullanılır?

İlk aşama diye tabir ettiğimiz, tasarımın çizilmesinde Photoshop size işinizi görecektir. Ayrıca tasarımınız içine iyi görseller yapabilmek içinde vektör tabanlı Illustrator programını kullanabilirsiniz.

Ayrıca Bakabilirsiniz : Web Site Anasayfa Tasarlamanın Önemi